Çerçevesiz ekranlı Galaxy A (2018) sızdı!

Samsung’un Ocak ayında tanıtması beklenen Galaxy A (2018) serisi ile ilgili ilk ayrıntılı sızıntı ortaya çıktı. Şirket, görünüşe göre orta segmente de sonsuz ekranı (Infinity Display) kullanacak.

 

Dah önce cihaza ait olduğu iddia edilen çizim görselleri sızdırılmıştı. Bugün ortaya çıkan yeni bir görsel cihazın hem ekranını hem de arkasını detaylı olarak gösteriyor.

Galaxy A (2018) serisi Infinity Display ile geliyor!

Görselden Samsung’un ilk olarak Galaxy S8 serisinde kullandığı Infinity Display ( sonsuz ekran) formatını orta segment cihazlarda da kullanacağı anlaşılıyor. Ekran-kasa oranı oldukça azalan cihazın ekranının yan tarafları kavisli değil.

Görsele yakından bakıldığında Galaxy A (2018) modellerinin kavisli bir arka yüzeye sahip olacağı anlaşılıyor. Cihazın arkasında tek kameraya yer verilmiş. Kameranın hemen altında ise parmak izi okuyucu yer alıyor.

Bu sızıntı doğruysa Samsung’un orta sınıf akıllı telefonlarında da amiral gemi modellerine benzer bir tasarım kullanacağını söyleyebiliriz. Ön yüzün nerdeyse tamamen ekran olduğu yeni tasarımda ana ekran tuşu da bulunmayacak. İddialara göre 2018 yılında çıkacak olan A serisi telefonlar 18: 9 full HD bir ekran, 4 GB RAM ve 16 MP çözünürlüklü bir kamera ile geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir